Company Logo

KULLANICI İPTAL VE İADE SÜREÇLERİ

İş bu “Kullanıcı (Üyelik) Sözleşmesi” (“Sözleşme”), www.iyziship.com yani bu web sitesinin (“Site”) ve burada sunulan yazılımların ve hizmetlerin (“Hizmet(ler)”) kullanımını düzenlemektedir.

Sözleşme, Kullanıcının (Üyenin) elektronik ortamda kabulü ile birlikte yürürlüğe girecek olup; taraflarca Sözleşme ’de belirtilen usuller doğrultusunda sona erdirilmediği sürece yürürlükte kalmaya devam edecektir. İş bu Sözleşme, üyenin münferit abone, tek bir şirket veya kuruluş (“Üye(ler)”) olması fark etmeksizin, kullanıcı olan Üye ve “Cargologi Global Lojistik Ltd.Şti.” kısaca markası ve web sayfa ismi ile “iyziShip” ) arasında gerçekleşen yasal bir sözleşmedir.

Kullanıcı (Üye), web sitemize üye olmakla birlikte, işbu sözleşme ile bağlı olduğunu kabul etmiş olup Kullanıcı (Üyelik) Bilgilerinin, aşağıda ve web sayfasında yer verilen KVKK ’da belirtilen şekilde toplanmasını ve kullanılmasını da kabul etmiş sayılacaktır.

Eğer kullanıcı (üye); bir şirket, kuruluş veya tüzel kişi adına bir hesap açıyor veya kullanıyorsa:

  1. İş bu sözleşmeyle bağlı olacak şekilde o kurumun yetkili temsilcisi olduğunu,
  2. İş bu sözleşmeyi okuduğunu
  3. Anladığını
  4. Tüzel kişi adına onayladığını kabul ve taahhüt etmiş olacaktır.

Kullanıcının İptal ve İade Hakları

  1. Üyenin iyziShip üzerinde oluşturduğu gönderinin ödemesini yaptığı andan itibaren herhangi bir ilerleme kaydeilmemişse (iyziship Merkezine teslim, yurtdışı çıkışı) anında iptal edilir ve iadesi iyziCüzdan üzerinden gerçekleştirilir.
  2. Üyenin iyziShip üzerinde oluşturduğu gönderinin ulaşmaması veya kaybolması durumunda üye, yükün navlun ve ürün bedeli iadesi hakkına sahiptir.
  3. Üyenin iyziShip üzerinde oluşturduğu gönderi iyziShip merkezine hasarlı olarak ulaşırsa, hasarlı gönderiyi iptal etmeden gönderme veya iptal etme hakkına sahiptir.Gönderi elden teslim edilmemişse (yurtiçinde bir kargo firmasıyla teslim edilmişse) yükün iade miktarının tamamı iade edilemez.Yurt içi taşıma bedeli düşüldükten sonra kalan miktar iade edilir.