Company Logo

HAKKIMIZDA

Sınır ötesi e-ticaret ve taşımacılığı anlamında yaklaşık 20 yıllık ciddi tecrübeleri olan ve uluslararası lojistik alanında ki deneyimleri 30 yıla varan bir ekibiz. Misyonumuz : Lojistik ve Teknoloji’yi uluslararası boyutta birleştiren, “Global” düşünüp “Lokal” hareket eden, ülkemize faydalı, yerli ve milli bir “e-lojistik Platformu” olmaktır.

Vizyonumuz : İnsanlarımızın bireysel gelirini arttırıcı GSMH ‘mızı ciddi anlamda yükselteceğine inandığımız “Sınır ötesi e-ticaret” i (Cross Border e-Commerce) kolaylaştırmak için yola çıktık. Ayrıca ülkemizin ihracat hedeflerine ulaşmasında ciddi katkısı olacağını bildiğimiz ve yaklaşık 2022 yılı ile toplam 1 Trilyon USD ‘ı aşan dünya pazarına ülkemizi bağlayan temel köprülerden biri olarak ülkemize olan görevimizi “uzman olduğumuz alanımızda fayda sağlayarak” yerine getirmek istiyoruz.

Bu konuda ki en büyük motivasyonumuz ise inancımız ve konuya sosyal sorumluluk bilinci ile bakmamızdır.

Alanında belki de en uzman kadro ile hedeflerimiz net;

 • Ülkemizin “Sınır ötesi e-ticaret” ekosistemine katkıda bulunarak satıcıların en önemli sorunu olan başta lojistik ve süreç ile bağlantılı her alanda çözümler üretmek,
 • E-girişimcilerin uluslararası boyutta hayatlarını kolaylaştıracak ürünler sunmak,
 • Lojistiği kolaylaştırarak herkesin “Sınır ötesi e-ticaret” yapmasını teşvik etmek,
 • Tüm lojistik çözümlerimizi teknoloji ile birleştirerek insanlarımızın kullanımına sunmak.

iyziShip, uluslararası e-ticareti hızlandıran, alanında öncü, teknolojik ve lider bir uluslararası “e-lojistik” platformudur. Üyelerimizin en kaliteli taşımacılığı, en uygun fiyata almalarını sağlamak en önemli hedefimizdir. E-ticaret ekosistemi içinde gerek kendi web sayfasından veya farklı satış kanallarından gerekse global bir pazaryerinde satış yapan satıcılarımız; ürünlerini dünyanın her yerinde ki alıcılarına ulaştırmak için entegratör nitelikte tasarladığımız “kullanıcı dostu” olan platformumuzu kullanır.

iyziTalks ‘u ise “sınır ötesi e-ticaret” yapmak isteyen tüm girişimcilerimizin doğru ve güncel bilgiye ulaşmasını kolaylaştırmak için özgür bir “bilgi paylaşım platformu” olarak hayata geçirdik.

Düzenli olarak yapmayı planladığımız seminerler ve webinarlar ile toplumumuzu e-ticaret konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyoruz.

E-ticaretin geleceğini gördük - Uluslararası e-ticaret girişimcilerinin ortak ve en önemli sorunu olan lojistik ve depolama konusunu tek platformda çözmemiz gerekiyordu. Böylece bireysel satıcıları, kobiler ve büyük işletmeler artık dünya ’nın her ülkesine ürünlerini rahatlıkla satacak, gönderebilecek ve iade olursa depolarımızda kabul edebilecekti.

E-Ticaret Gönderim Sürecini Zahmetsiz Hale Getirdik. Ürünlerin uluslararası olarak taşınması söz konusu olduğunda “Lojistik Sağlayıcılarınız” satış kanalınız kadar önemlidir.

iyziShip ‘i kullanarak indirimli taşımacılık fiyatlarımıza, iyziBox hizmetimizi kullanarak küresel depo ağımıza kolaylıkla erişim sağlayabilir ve global pazarlar ile hemen entegre olabilirsiniz.

iyziBox depolarımızın olduğu her bölgede; ister “return” yani iadeleriniz için, ister yurtdışı alışverişleriniz ve hatta “Dropship” iş modeliniz için kullanabileceğiniz “size özel adreslerinizin ve ekibinizin” olduğunu bilmek işlerinizi çok kolaylaştıracaktır.

Dünya’nın 3 kıtası ve dört bölgesinde ki depolarımız ile toplam 28 ülkeye ulaşmanız ve depolama yönetimini ekranlarınızdan yapmanız da artık iyziBox ile çok kolay !

iyziBox depolarımız ve bu depolara kullanarak ulaşabileceğiniz ülkeler ise şöyledir;

 • Türkiye
 • Amerika Birleşik Devletleri (A.B.D.)
 • İngiltere (U.K.)
 • Avrupa Birliği Ülkeleri (E.U) : Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve Hırvatistan.

Artık sınır ötesi (Cross Border) e-ticaret yaparken hiçbir alanda yalnız değilsiniz!

Çünkü iyziDünyası ‘nın bir üyesi olduğunuzda sizler sadece satışa odaklanıp gerisini iyzi kahramanlarına “iyziHeroes” a bırakabilirsiniz.

Sizlere “iyzi Dünyası” içinde en çok hangi e-ticaret iş modelleri ile çalıştığımızdan biraz bahsetmek isteriz;

 • B2C;
 • B2C iş modelinin tam açılımı İngilizce ’de “Business to Consumer” dır. Yani işletmeden, tüketiciye yapılan e-ticaret modeli olduğu açıklanır.

 • B2B;
 • B2B iş modelinin açılımı “Business to Business” olarak bilinir. İngilizcesi “Business to Business” olan B2B iş modeli Türkçe ’ye “İşletmeden İşletmeye” veya “Şirketten Şirkete” olarak tercüme edilir.

 • C2C;
 • C2C iş modelinin açılımı Consumer to Consumer’dır. “Consumer to Consumer” olarak bilinen C2C iş modelini, Türkçe ’ye “Tüketiciden Tüketiciye” olarak çevirebiliriz.